Hlavní strana - Technická přestávka | Facebook | Kontakt

Jarní Toulky Prahou 2012

Milý účastníku JTP12!

Věnujte prosím ve vlastním zájmu pečlivou pozornost následujícím řádkům.

Start

Pokud jste náhodou ještě nezaplatili startovací poplatek (ujistěte se v sekci http://www.technicka-prestavka.cz/jtp2012/?l=udaje) a máte to v plánu, napište nám prosím obratem e-mail (jtp12@technicka-prestavka.cz). Podklady, které vyrábíme, nejsou levné, proto jich vyrobíme přesně tolik, kolik bude zaplacených týmů. Byli bychom velice neradi, kdyby se na vás kvůli pozdní platbě nedostalo! Platby provádějte výhradně na náš bankovní účet, uvedený na webu. Platby v hotovosti nepřijímáme. Není problém pokud peníze pošlete až v den konání akce.

Hra začíná v 10:06 pro chodce a v 11:06 pro běžce. Místem srazu je náměstíčko mezi VŠCHT a Národní technickou knihovnou v Dejvicích, viz mapka. My organizátoři budeme na místě už cca 9:30 a v 9:45 začneme rozdávat podklady (mapu, seznam stanovišť, hrací kartu, pravidla). V 9:50 budeme veřejně číst pravidla a případně objasníme nejasnosti. Totéž samozřejmě zpakujeme o hodinu později pro běžce. Na místě budou digitální hodiny, na kterých když naskočí čas 10:06:00 (resp. 11:06:00) můžete opustit místo startu.

Cíl

Hra končí v 16:00 pro chodce i pro běžce v restauraci Šárka (www.restauracesarka.com). Pozor, blbě se hledá podle adresy, bude lepší, když to nastudujete z této fotky. Start i cíl budou samozřejmě zakresleny v mapce, kterou obdržíte. Vyhodnocení hry a vyhlášení vítězů proběhne v Restauraci Šárka kolem 17:00. Pořadí bude poté zveřejněno i na webu. V cíli bude možnost se osprchovat, za drobný poplatek i s ručníkem. Cílem je restaurace s normálním provozem, kde bude možné objednat si jídlo i pití. Restaurace však není z nejlevnějších, proto jsme pro vás domluvili ekonomické menu. Pro zajištění kvality a dostupnosti jídla vás prosíme o vyplnění dotazníku. kde je možnost zarezervovat si svoje jídlo. Rezervací by mělo být zajištěno, že se na vás dostane a výběrem z 5 možností i zkrácena doba přípravy na minimum (v restauraci nás bude přes 60, takže sami uznáte že tohleto obsloužit nebude sranda :-) Rezervaci prosím vyplňte i v případě, že si nic nedáte (resp. si objednáte na místě a budete trpělivě čekat) - výběrem volby "nic". Cena jídla není z pochopitelných důvodů zahrnuta ve startovném, proto si s sebou vemte hotovost na úhradu na místě.

Jak se obléci a obouti

Hra se koná na území Prahy 6, hodně stanovišť je v zeleni a hodně i na "betonu". Trasu si volíte sami, takže jsme na vás nic odporného ani vymyslet nemohli. Zvolte proto vhodnou obuv pro kombinaci beton-hlína. Hra se koná za každého počasí, oblečení zvolte dle aktuální předpovědi. Momentálně to vypadá tak, že by se vám také mohl hodit opalovací krém.

Co potřebujete mít s sebou

Co doporučujeme s sebou

Do týmu minimálně jednu svítilnu, ručník, plavky. Opalovací krém. Elektronické pomůcky jsou povoleny, ale doufáme, že vám k ničemu nebudou. Lítačku či celodenní kupon na MHD nebudete potřebovat, protože přesun MHDčkem nebude povolen. Veškeré další informace obdržíte na startu. Pokud budete netrpěliví, pravidla se objeví na našem webu již večer předem.

Jarní Toulky Prahou 2012

Praha 6. 6 hodin. 42 týmů.

O co jde? Jarní Toulky Prahou jsou orientační běh nebo procházka - podle toho, kterou kategorii si vyberete. Cílem je, jako u standardních orienťáků, proběhnout resp. projít určitou trasu a na kontrolách posbírat co nejvíce bodů. Jedná se v podstatě o celodenní akci. Mapu dostanete na startu. Předem stanovíme časový limit a pozdní příchod do cíle budeme penalizovat.

Dále zatím prozradíme, že pořadí kontrol není stanoveno a některé budou mít specifický charakter. Více se ale dozvíte, až zveřejníme kompletní pravidla. Asi týden před startem dostanete upřesňující informační email. A protože akci zaštiťuje Technická přestávka, je jasné, že cílem není jen projít a zaznamenat body. Určitě si pohrajeme právě s umístěním kontrol, s drobnými doprovodnými úkoly, no zkrátka s vámi účastníky.

Pro účastníky - páry bude zajištěna možnost políbení se pod rozkvetlou třešní (i kdybychom ji měli namalovat!).

Proč Praha 6?

Praha 6, podobně jako jiné městské části, obsahuje spousty zajímavých míst, o jejichž existenci ani netušíte. Účastí na JTP2012 tato místa poznáte a jsme přesvědčeni, že nejen že nebudete litovat, ale také se na tato místa budete rádi vracet.

Případný další ročník bude samozřejmě v jiné městské části.

Historie

Teprve ji začínáme psát! Myšlenka vznikla v zimě 2012 na ZTP 2012, kde o podobnou akci projevilo zájem větší množství lidí. První schůzka proběhla 24.2.2012 v bájném Domě u vycházejícího slunce.

Organizátoři

Akci zaštiťuje občanské sdružení Technická přestávka