Hlavní strana - Technická přestávka | Facebook | Kontakt

Organizátorský report

Pátý ročník Tápání byl věnován tématu jídla. Účastníci Tápání tisíce a jedné pochoutky v 19 týmech tak ochutnali velkou porci šifer a úkolů. Organizátorští mistři kuchyně pobíhali v kuchařských čepicích a školili svými vypečenými úkoly budoucí restauratéry.

Hra je provedla od krčského rybníku Labuť, přes zeleň lesíků, parků a dětských hřišť v zástavbě Krče, Lhotky a Hodkoviček až do cíle v loděnici na Braníku.

Úkoly na jednotlivých stanovištích adepty prozkoušely v tradičních kuchařských disciplínách (v jejich čichu, chutích, odhadu množství surovin), stranou nezůstaly ani úkoly netradiční avšak stále praktické (vyhazování palačinek do výšky, servírování koblihy do několikametrové vzdálenosti, stavění věže z marshmallow). Doplňkem pak byl tradiční fotoúkol a tajemný logický úkol telefonické objednávky.

Všechny šifry svým provedením zapadaly do jídelního tématu hry, takže hráči se setkali například s jídelním lístkem, koktejlovou školou, srkáním špaget, jídlem pro nejmenší v dětských písničkách a - nezapomeňme také na červenou nit hry - s koblihami. Zmínit určitě musíme i šifru upečenou z lineckého těsta.

Během hry se zároveň hrála pro tuto příležitost navržená desková hra Stavění restaurace, kde jsme využili prvky z her Scrabble či Carcassone. Naši absolventi tak získali cit pro správný počet židlí u stolu či délku barového pultu.

Od začátku registrací až po odevzdání cílového hesla se hráči potýkali s paranoiou a hledáním skrytých c-kódů. Těch bylo nakonec 11 (a pouze 3 nebyly objeveny vůbec). Za všechny zmiňme c-kód, na který odkazoval upravený turistický rozcestník KČT na startu, c-kód ukrytý v plnící dírce koblihy a v cíli na toaletě umístěná ŠTĚTKA.

Doufáme, že jste si hru užili! Můžete si ji připomenout pomocí cílové prezentace. A pokud jste s námi nehráli, tak třeba příště...

Poděkování

Na závěr bychom rádi poděkovali všem, kteří nám pomáhali. Jmenovitě obzvlášť dík Alešovi a Mariánovi za hlídání stanovišť. Marťasovi za stále neutuchající odlaďování herního systému. Karlovi za technickou pomoc při přípravě rozcestníkového c-kódu. Děkujeme.

Organizátoři

Akci zaštiťuje občanské sdružení Technická přestávka